
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Serial |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Access Time | 5 ms |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Data Reservation | 40 Years |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12960
Ext.Price$0.12960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12960 | $0.12960 |
| 10 | $0.11794 | $1.17940 |
| 50 | $0.10733 | $5.36650 |
| 100 | $0.09760 | $9.76000 |
| 500 | $0.08876 | $44.38000 |
| 1000 | $0.07035 | $70.35000 |
| 3000 | $0.05576 | $167.28000 |
